Jestem nauczycielką polonijną. A ty jaką masz super moc?

,,Czytam i mówię po polsku”

W moim pierwszym wpisie na blogu ,,Bliżej polskiej sobotniej szkoły” wspomniałam, jak ciężko było 7 lat temu wdrożyć się w system edukacji polonijnej w szkołach sobotnich. Kiedy nie było odpowiednich podręczników, materiałów dydaktycznych, ćwiczeń, gier czy szkoleń dla nauczycieli polonijnych. Na szczęście te czasy minęły i powstaje coraz więcej miejsc wspierających pracę i naukę języka polskiego na obczyźnie.

Jednym z takich miejsc, godne polecenia, z ogromną i najlepszą ofertą dla szkół polonijnych i nauczycieli jest księgarnia internetowa Czytam i mówię po polsku.

Księgarnia internetowa Czytam i mówię po polsku wspiera dzieci, rodziców i nauczycieli dwujęzycznych poza granicami Polski na drodze do dwujęzyczności poprzez dostarczanie wartościowych materiałów edukacyjnych do nauki języka polskiego jako obcego.

W ofercie znajdziecie materiały specjalnie dobrane pod kątem specyficznych potrzeb dzieci dwujęzycznych. Książki są przetestowane przez nauczycieli, rodziców i dzieci, dla których język polski jest językiem mniejszościowym.

Zaufało im ponad 200 polskich szkół sobotnich w Wielkiej Brytanii, w Europie i na świecie. Na podstawie ośmioletniego doświadczenia w pracy z polskimi szkołami polskimi, stworzyli unikalną ofertę dla rodziców, którzy chcą wychowywać dzieci dwujęzycznie i dwukulturowo. Jedyna księgarnia w Wielkiej Brytanii specjalizująca się w produktach dla dzieci dwujęzycznych.

Co ich wyróżnia

-Gwarantują szybką wysyłkę (24 h), szeroki wybór materiałów oraz świetną obsługę klienta

-współpracują z ekspertami do spraw dwujęzyczności, rozwoju dzieci oraz autorami

-wspierają Polaków za granicą i ich sukcesy

W ofercie znajdziecie podręczniki dla polskich szkół polonijnych, dostosowane do potrzeb dzieci uczących się języka polskiego jako drugiego. Przeczytaj więcej o podręcznikach dla dzieci polonijnych.  

Nauczycieli i dyrektorów polskich szkół sobotnich zachęcam do odwiedzenia półki Podręczniki i pomoce dla szkół, gdzie znajdziecie wszystko czego potrzebujecie do nauki języka polskiego w szkole sobotniej: przydatne pomoce dydaktyczne , lektury, nagrody, dyplomy i słowniki.   

Wszystkich rodziców dzieci dwujęzycznych zapraszamy na bloga, gdzie znajdziecie porady i ciekawe artykuły o dwujęzycznym wychowaniu.

Jeśli szukacie przydatnych książek do nauki czytania, samodzielnego czytania i czytania dla przyjemności, zapraszam do odwiedzenia półki ‘Czytam po polsku’.

Na półce ‘Poznaję Polskę’ znajdziecie materiały geograficzne, historyczne oraz książki o sławnych Polakach.

Nauka przez zabawę to jeden z ulubionych sposobów na przyjemny kontakt z językiem polskim, dlatego zapraszam na półkę ‘Zabawa po polsku’ .


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *