Jestem nauczycielką polonijną. A ty jaką masz super moc?

Nie masz pomysłu na temat lekcji wychowawczych?

Nie masz pomysłu na temat lekcji wychowawczych?

💡 W takim razie zapraszam Cię do pobrania przykładowego scenariusza lekcji wychowawczej mojego autorstwa >>> https://www.subscribepage.com/lekcje-wychowawcze-w-szkole…🤭

Mam też dla Ciebie 5 pomysłów na lekcje wychowawcze. Daj znać, który bierzesz dla siebie!

➡️ Jak radzić sobie ze stresem?Poproś uczniów, aby na kartkach napisali swoje pierwsze skojarzenia ze słowem „stres”, a następnie poproś o ich zawieszenie na tablicy. Przedyskutujcie wspólnie wybory uczniów.

➡️ Jestem wystarczająco dobry.
🏅 Zamiast tradycyjnego wstępu, opowiedz swoim uczniom o Twoich trzech największych osiągnięciach, sukcesach albo talentach. Wskaż, dlaczego jesteś z nich dumny.
👎 Następnie opowiedz o trzech rzeczach, w których czujesz się słabszy, które Ci się nie udały.
👩‍🎓👩‍🎓 Teraz kolej na uczniów – rozdaj każdemu uczniowi karteczkę w kolorze żółtym i czerwonym. 📝 Poproś, by na żółtej każdy wpisał swoje trzy mocne strony (mogą to być sukcesy, ale także talenty czy pasje), na czerwonej poproś o wpisanie czarnym flamastrem trzech rzeczy, które uczeń uznaje za swoją słabą stronę, porażkę.

➡️ Wielokulturowe miasto. Jak się w nim odnaleźć?
🗺️ Na początek zaproponuj łamańce językowe, czyli podróż dookoła świata! Odczytuj z kartki powitania w różnych językach świata i poproś uczniów, by odgadywali, gdzie aktualnie się znajdują:
Buenos dias – Hiszpania
Sabaha alhejr – Egipt
Guten Tag – Niemcy
Dobry den – Czechy
Jo reggelt kivanok – Węgry
शुभ – प्रभात Śubha – prabhāta – Nepal
Dobry wieczór – Polska

➡️ Nie mam czasu! Jak zapanować nad czasem?
🕖 Przed lekcją ustaw dźwięk tykającego zegara. Uczniowie wchodzą do klasy, zajmują miejsca, a czas upływa… Przeczytaj na głos zdanie Briana Tracy’ego:„Nigdy nie ma wystarczającej ilości czasu, by zrobić wszystko, ale zawsze jest go wystarczająco dużo, by zrobić to, co najważniejsze”.
Zapytaj uczniów: Czym dla Was jest czas?
Kiedy czas najszybciej płynie?
Kiedy czas najwolniej płynie?
Czy czas może płynąć raz szybciej, raz wolniej?

➡️ Zabawa integracyjna „Prezent”
🎁 Każdy uczeń otrzymuje pięć kartek. Rysuje na nich prezenty, bądź zapisuje ich nazwy. Następnie wręcza je wybranym przez siebie osobom. Mówi też, z jakiego powodu to czyni, np. Marku daję Ci lody, ponieważ wiem, że bardzo je lubisz.
👩‍🏫 Zadaniem nauczyciela jest dopilnowanie, aby każdy otrzymał choć jeden podarunek.

Podobały Ci się moje pomysły na lekcje wychowawcze?💡 Zapraszam Cię do pobrania przykładowego scenariusza lekcji wychowawczej mojego autorstwa >>> https://www.subscribepage.com/lekcje-wychowawcze-w-szkole…📘 A więcej gotowych scenariuszy i tematów lekcji znajdziesz w mojej książce, która już niedługo się ukaże: „Lekcje wychowawcze w szkole polonijnej. Niewykorzystany potencjał wspólnego uczenia się!”.

Ksiązkę znajdziesz tutaj – Link do książki.