Jestem nauczycielką polonijną. A ty jaką masz super moc?

Repozytorium nauczyciela polonijnego. Jak je budować?

Współczesny nauczyciel i nauczycielka korzystając z internetu nieustannie rozszerza swoje własne, cyfrowe repozytorium. Zbieramy zdjęcia, scenariusze, ebooki i ciekawe inspiracje. Ja bardzo często robię screen-shoot na telefonie i potem brakuje w nim pamięci, zapominam o nich itp. … Dlatego warto znać narzędzia, które pomogą w łatwy sposób zapanować nad tym zbiorem, dzielić się nim i wspólnie go rozbudowywać.

Pierwszym takim pomocnym narzędziem jest PINTEREST – Tworząc swoje własne repozytorium, warto zacząć od pinteresta. To nie tylko bogate źródło zasobów wizualnych w globalnej sieci ale również miejsce, w którym w łatwy sposób możesz te zasoby zebrać, udostępnić i rozbudowywać wspólnie z innymi. Pinterest jest jak ogromna tablica, do której przypinasz obraz z linkiem do stworzonego przez siebie folderu. Na przykład wyszukujesz kartki na Dzień Matki i zapisujesz w swoim folderze, pomysły które Ci się podobają 🙂

Kolejnym narzędziem, o którym warto wspomnieć to Symbaloo – jeżeli chcesz budować swoje repetytorium nie tylko pod kątem wizualnym, spróbuj Symbaloo. To bardzo prosta aplikacja do organizacji własnych linków i materiałów. Po założeniu darmowego konta, koniecznie zaznacz ”personal use” – bo tylko ten jest darmowy. I do dzieła, zapisuj swoje ulubione strony.

Trzecim narzędziem o którym warto wspomnieć to Wakelet. Wakelet podobnie jak wspomniane wyżej aplikacje, pozwala na gromadzenie zasobów tematycznych ale nie tylko. Można w nim również tworzyć portfolia, narracje cyfrowe itp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *