Jestem nauczycielką polonijną. A ty jaką masz super moc?

Noworoczne porządki.

Efekty moich porządków noworocznych 💪

My, nauczyciele kochamy gromadzić swoje materiały (co widać na załączonym zdjęciu), a mimo to, co jakiś czas dokonujemy nowych zakupów, szukamy nowych materiałów. Wiadomo, aby jak najlepiej urozmaicić nasze zajęcia.✍️

Scenariusze zajęć

Podczas świątecznej przerwy, znalazłam trochę czasu, by wrócić i przejrzeć swoje amatorskie scenariusze zajęć (a trochę ich jest, druga połowa zajmuje twardy dysk na moim komputerze, na którym ciągle brakuje pamięci 😊)
Przeglądając te foldery, wróciły oczywiście wspomnienia.
🤔 Pamiętam dokładnie jak na początku mojej przygody w polskiej sobotniej szkole, było mi naprawdę ciężko napisać konspekt/scenariusz, który byłby na tyle dobry i ciekawy dla uczniów na zróżnicowanym poziomie wymowy i pisowni języka polskiego.
🥵 Pamiętam jak ciężko było pogodzić czas pracy w tygodniu do późnej godziny i znalezieniem czasu na zaplanowanie i napisanie fajnej lekcji. (oj było ciężko!)
💲Ile zmarnowałam pieniędzy na dostęp do stron z materiałami edukacyjnymi czy kartami pracy, które nie zawsze były przystosowane do warunków, w których uczymy.
Teraz, przeglądając te materiały, wiem, że nie wszystkie są idealne i na czasie. Bo realia szkół sobotnich się zmieniają, poziom uczniów również. Ale sami wiecie, tak pół żartem – półserio, że po studiach nikt nie jest ekspertem. Bardzo często swoje pierwsze kroki na zawodowej ścieżce zaczynamy z dużym bagażem wiedzy teoretycznej, niekoniecznie mając pojęcie o tym, jak skutecznie zastosować ją w praktyce. Dopiero z biegiem czasu, zdobywając kolejne zawodowe doświadczenia, dowiadujemy się, jak radzić sobie skutecznie z pewnymi wyzwaniami, które nas spotykają.
Wspominam o tym, ponieważ sprawa doświadczenia zawodowego jest bardzo istotna przy tworzeniu materiałów na zajęcia. Wiem i widzę to po sobie.
Tak jak napisałam wyżej: może nie wszystkie moje scenariusze są idealne i profesjonalne (bo np. nie jestem grafikiem) 🧐ALE znajduję się w nich wiele inspiracji i dobrych pomysłów. Nazywam je perełkami 💪
I wiecie co??
Mogę się z Wami nimi podzielić . ❤
Jak?
Wystarczy zapisać się do Newslettera Bliżej Polskiej Sobotniej Szkoły i tam , co jakiś czas podzielę się z Wami moimi perełkami. Dodam, że większość moich prac dotyczy edukacji wczesnoszkolnej max do 4 klasy 😞ale może warto skorzystać z samego pomysłu 😉
Ściskam,

@Daria Wilkinson

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *